Jak zaoszczędzić czas i pieniądze – Pracownia Terminalowa
7 maja 2018
OPS czy laptop? Czyli jak rozszerzyć możliwości monitora interaktywnego
2 sierpnia 2018

Co nowego w świecie monitorów interaktywnych? – Avtek Pro 4K

Marka Avtek została wyróżniona Laurem Konsumenta jako Top Marka 2016 roku. Monitory te w swojej eleganckiej obudowie kryją wiele ciekawych i przydatnych funkcji, które można wykorzystać zarówno w biznesie jak i edukacji.  Wykorzystując odpowiednio to urządzenie jak i zdobytą wiedzę na szkoleniu, które przeprowadzimy przy zakupie monitora, każdy uczestnik dowie się jak wykorzystać  monitor do granic jego możliwości. Dzięki temu będzie w stanie przeprowadzić zajęcia lekcyjne z dowolnego przedmiotu w bardziej interesujący niż dotychczas sposób.

Seria Pro 4K jest nowością, której debiut szacuje się na ostatni kwartał 2017 roku. Początkowo w jej skład wejdę dwa modele o najpopularniejszych wielkościach – 55” i 65”. Z biegiem czasu przewidziane jest wprowadzenie większych rozmiarów w tej serii. Jest to doskonałe rozwiązanie biorąc pod uwagę stosunek parametrów technicznych do ceny urządzenia.

Jakie najistotniejsze zmiany niesie za sobą seria Pro 4K? Przede wszystkim nowe modele wyposażone zostaną w wyższą niż dotychczas rozdzielczość ultra HD lub jak kto woli 4K ( 3840 x 2160 ). Zapewnia lepszą ogólną jakość obrazu i wyższą szczegółowość. Doskonała jakość obrazu jest zagwarantowana nawet z niewielkiej odległości użytkownika od monitora.  Matrycę wspiera odświeżanie 60 Hz dla swojej natywnej rozdzielczości. Dzięki temu użytkownik może zaobserwować rewelacyjną płynność wyświetlanego obrazu.
Monitor interaktywne mogą działać zarówno po podłączeniu do komputera jak i niejako samodzielnie przy pomocy popularnego systemu Android. Wraz z nową matrycą 4K producent zapewnił Android w wersji 5.1. Daje on użytkownikowi nowe funkcje, większą elastyczność i szybsze działanie. Pod ręką znaleźć teraz można narzędzia do nanoszenia notatek na dowolnym źródle, reflektor, minutnik, stoper oraz tryb głosowania.
Zmiany zaszły również w przypadku portów. Zastosowano je w ten sposób, aby nadążały one za szybko rozwijającą się technologią. Stąd część złącz VGA została zastąpiona złączami HDMI. 2 porty USB Touch pozwalają na korzystanie bez komplikacji z dwóch zewnętrznych komputerów w jednym czasie. Wyjście HDMI służy pomocą w przypadku, gdy użytkownik chce nagrać to co dzieje się na monitorze lub chce wyświetlić obraz z monitora np. za pośrednictwem projektora. W przypadku wyjścia HDMI wystarczy jeden kabel, aby przekazać zarówno dźwięk i obraz miedzy urządzeniami. Dodatkowo producent usprawnił dedykowany komputer OPS, aby współpracował bez komplikacji z lepszymi parametrami monitora. Zatem komputer OPS dedykowany do poprzednich wersji monitorów Avtek jest nieprzydatny w nowym modelu Pro 4K.
Seria ta w założeniu producenta powinna zadowolić nawet tych bardziej wymagających użytkowników. Jeśli stawiają Państwo  zarówno na dobre parametry sprzętu jak i na elegancki wygląd warto przetestować osobiście monitor interaktywny Avtek Pro 4 K.